Zdravie ďasien môže podporiť vaše celkové zdravie.

Ďasná sú prirodzenou ochrannou bariérou proti škodlivým baktériám. Pokiaľ máte problémy s ďasnami, ako je krvácanie a zápal, znamená to, že vaše ďasná strácajú svoju pevnosť.

Náš test vám pomôže včas rozpoznať príznaky, aby ste mohli konať. Pomôže vám zistiť viac o vašom osobnom zdraví ďasien. A pokiaľ vám hrozia problémy s ďasnami - dostanete vhodné odporúčanie.

Zistite teraz, aké zdravé sú vaše ďasná.

Tento test má iba informatívny charakter a nenahrádza lekárske poradenstvo, diagnózu ani liečbu.

O svojom osobnom riziku sa poraďte so svojím zubným lekárom.

Urobte si kvíz teraz

Šťastná žena ležiaca na slnku s lesklou pokožkou.

Zistite teraz, aké zdravé sú vaše ďasná.

1. Povedzte nám, koľko máte rokov...

2. Ste v súčasnej dobe tehotná?

3. Trpíte niektorou z týchto chorôb?

4. Ako často pociťujete vysokú hladinu stresu?

5. Ste fajčiar?

6. Zaznamenali ste niektorú z nasledujúcich skutočností?

7. Podstúpili ste parodontologické ošetrenie u zubného lekára?

8. Sú vaše zuby kývajúce alebo uvoľnené?

9. Ako sa staráte o svoje ďasná?

Otázky1 - 9

Vaše ďasná sú zdravé

Dobrá práca! Podľa vašich odpovedí to vypadá, že vaše ďasná sú zdravé!

Pokračujte v kvalitnej dentálnej hygiene.

 • Pravidelne navštevujte svojho zubára
 • Čistite si zuby riadne dvakrát denne
 • Denne používajte zubnú niť a vyplachujte si ústa ústnou vodou, ktorá pomáha bojovať proti baktériám.
 • Udržujte si zdravú myseľ a telo: Zdravie ústnej dutiny môže ovplyvniť vaše celkové zdravie - a naopak.
 • Jedzte vyváženú stravu, ktorá zahrňuje aj to, že to nebudete preháňať s cukrom a ďalšími sacharidmi, ktoré majú radi zubný plak ( rizikovým faktorom je cukrovka).
 • Prestaňte fajčiť a užívať iné tabakové výrobky - vrátane žuvacieho tabaku.
 • Znížte svoj stres. Meditácia, joga, cvičenie, vedenie denníka vďačnosti, zmena životného štýlu - čokoľvek, čo znižuje stres, je dobré, aj keď sú vaše ďasná v perfektnom stave.

Vďaka preventívnym opatreniam by vaše ďasná mali byť dlhodobo zdravé s ružovou farbou a bez ochorení.

Odporúčané produkty

Hrozia problémy s ďasnami, už trpíte niektorými príznakmi

Na základe vašich odpovedí sa zdá, že by ste mohli mať akútne problémy s ďasnami. Tie môžu signalizovať vážnejší problém a je vhodné sa o nich poradiť so svojím zubným lekárom.

 • Stanovte si návštevu zubára ako prioritu
 • Čistite si zuby riadne dvakrát denne
 • Používajte špecializované prípravky na starostlivosť o ďasná

Pokiaľ nie je pravidelnou starostlivosťou odstránený zubný plak, ktorý sa na zuboch hromadí, produkuje toxíny, ktoré môžu dráždiť ďasná a viesť k príznakom zápalu ďasien. Všímajte si ďasná, ktoré pri čistení krvácajú, a tiež zápal a citlivosť. Ďalším ukazovateľom môže byť zápach z úst, najmä ak sa s ním stretávate pravidelne. Ďalším častým príznakom zápalu ďasien a neskorších štádií ochorenia ďasien sú zuby, ktoré sa zdajú byť predĺžené v dôsledku ustupujúcej línie ďasien. Ľudia, ktorí majú problémy s ďasnami, môžu využívať prípravky na starostlivosť o ústnu dutinu vyvinuté špeciálne pre nich.

Odporúčame

meridol® CHX 0,12 % pomáha bojovať proti baktériám plaku, ktoré sú príčinou problémov s ďasnami, ako je zarudnutie, opuch alebo krvácanie, a pomáha tak predchádzať vzniku problémov s ďasnami a ich podráždeniu*

*Baktérie plaku, pri opakovanom používaní.

Odporúčané produkty

Hrozia problémy s ďasnami, bez aktuálnych príznakov

Na základe vašich odpovedí sa zdá, že by ste mohli byť náchylní k problémom s ďasnami.

 • Opýtajte sa svojho zubného lekára na stav svojich ďasien.
 • Čistite si zuby riadne dvakrát denne
 • Používajte špecializované prípravky na starostlivosť o ďasná

Ochorenie ďasien sa začína zubným plakom - pelikulou, v ktorej sa ukrývajú baktérie a ktorá sa na vašich zuboch neustále tvorí bez toho, aby ste o tom vedeli. Baktérie obsiahnute v plaku, ktoré sa nahromadia v nadmernom množstve, môžu dráždiť ďasná a vyvolať ochorenie ďasien.

Ak ste fajčiar, zažívate každodenný stres alebo trpíte chronickými ochoreniami, ako je cukrovka alebo CVD, môžete byť vystavení vyššiemu riziku vzniku ochorenia ďasien.

Ľudia, ktorí majú problémy s ďasnami, môžu využívať prípravky na starostlivosť o ústnu dutinu vyvinuté špeciálne pre nich.

Odporúčame

meridol® Complete Care na ochranu ďasien s kombináciou dvoch aktívnych látok - cínu a fluoridu - ktoré spoločne pomáhajú dlhodobo bojovať s baktériami*, bojujú proti baktériám plaku a chránia citlivé zuby.

*Baktérie plaku, pri opakovanom používaní.

Odporúčané produkty

Vysoké riziko problémov s ďasnami

Na základe vašich odpovedí sa zdá, že by ste mohli mať vysoké riziko vzniku problémov s ďasnami. Uistite sa, že je pre vás skorá návšteva zubného lekára a starostlivosť o ďasná prioritou.

 • Uprednostnite návštevu zubára
 • Dvakrát denne si riadne čistite zuby
 • Používajte špecializované prípravky na starostlivosť o ďasná

Ochorenie ďasien sa začína zubným plakom - pelikulou, v ktorej sa ukrývajú baktérie a ktorá sa na vašich zuboch neustále tvorí bez toho, aby ste o tom vedeli. Baktérie v plaku, ktoré sa nahromadia v nadmernom množstve, môžu dráždiť ďasná a vyvolať ochorenie ďasien.

Mierna forma ochorenia ďasien, gingivitída, je zápal ďasien spôsobený usadzovaním zubného plaku a kameňa na zuboch. Zápal ďasien je vratný, ak je liečený, a zastaví tak ochorenie ďasien v jeho počiatkoch. Neliečený zápal ďasien sa môže zmeniť na parodontitídu. Toto ochorenie vážnejšie infikuje tkanivo ďasien a spôsobuje vrecká v ďasnách a infekciu kostného tkaniva.

Ľudia, ktorí majú problémy s ďasnami, môžu využívať prípravky na starostlivosť o ústnu dutinu vyvinuté špeciálne pre nich. Zvážte, či do svojej každodennej starostlivosti o ústnu dutinu nezaradiť ďalšie produkty, ako sú napríklad špeciálne vyvinuté prípravky pomáhajúce v boji proti baktériám zubného plaku a pomôcky na čistenie medzizubných priestorov.

Odporúčame

meridol® Paradont Expert na ochranu ďasien. Táto zubná pasta nielenže bojuje proti príčine krvácania a ďalších problémov s ďasnami*, ale tiež pomáha zvyšovať odolnosť ďasien proti krvácaniu, ústupu ďasien a ďalším problémom s ďasnami. Cieli na baktérie plaku, ktoré sú často hlavnou príčinou* problémov s ďasnami. Táto zubná pasta na ochranu ďasien má účinné, šetrné zloženie a je klinicky preukázané, že sa môže používať pre prirodzené zuby a implantáty.

Odporúčané produkty